Dostępne opcje dostawy Express

Farba do tatuażu Intenze Japaneze Light Gray Sumi 360ml (12oz)

SKU INTJAP360-LIGGRY
Produkt dostępny
210,24 zł

Tusz Intenze Japaneze Light Gray Sumi w butelce o pojemności 360ml z zestawu Intenze Japaneze Sumi.

Japoński tusz do tatuażu - Malarstwo monochromatyczne powstało w Chinach, w okresie dynastii Tang (618-907). Malarzem, którego generalnie uważa się natomiast za prekursora koloru w obrazach malowanych tuszem jest Wang Wei. Sztuka malarska rozwinęła się w bardziej zaawansowaną i dopracowaną formę w epoce dynastii Song (960-1279). Niedługo po wynalezieniu tuszu w Chinach, trafiła też do Korei, skąd zawitała do Japonii wraz z koreańskimi misjonarzami, w połowie XIV wieku. W malarstwie sumi-e, tak jak w kaligrafii, artysta rozciera tusz pochodzący ze specjalnej pałeczki (jap.: sumi) na kamieniu, żeby uzyskać płyn, którym następnie maluje; rzadziej używa się gotowych płynnych tuszów, choć też są dostępne. Najczęściej pałeczka taka wykonana jest z sadzy i kleju z kości zwierzęcych (jap. nikawa). Malarz umieszcza na kamieniu kilka kropel wody, a następnie pociera pałeczką kamień kolistymi ruchami, aż do uzyskania gładkiego czarnego tuszu o pożądanej gęstości. Tusze gotowe zazwyczaj są niższej jakości niż te wyrabiane z pałeczek. Same pałeczki sumi często są kunsztownie dekorowane płaskorzeźbami przedstawiającymi krajobrazy czy kwiaty, niekiedy dodatkowo akcentowanymi pozłotą. Pędzle są podobne do pędzli używanych w kaligrafii, tradycyjnie wykonywane są z bambusa i włosia: koziego, krowiego, końskiego, owczego, króliczego, borsuczego, łasiczego, jeleniego, dziczego lub wilczego. Włoski pędzla są przycięte w cieniutką końcówkę, stanowiącą niezbędny element pomagający osiągnąć pożądany styl malarstwa. Różne pędzle posiadają różne cechy. Mały pędzelek z wilczego, przyciętego w precyzyjny kształt włosia, pozwala kłaść równe i cienkie linie (jak pióro). Duży wełniany pędzel (rodzaj zwany „chmurą”) można nasycić dużą ilością wody i tuszu, a następnie rozprowadzić go w szerokiej smudze subtelnych odcieni od szarości do czerni. Biorąc pod uwagę te historyczne konotacje, postaraliśmy się stworzyć tusz pozwalający na osiągnięcie podobnych i autentycznie wyglądających efektów na skórze.

Dostawa

Wszystkie zamówienia złożone i opłacone przed godziną 16:00 (w dzień roboczy) zostaną wysłane w tym samym dniu przesyłką kurierską zwykłą lub ekspresową w zależności od wybranej opcji.

Koszt wysyłki uzależniony jest od wymiarów i wagi paczki i wynosi już od 11, 95 EUR (przesyłka kurierska – UPS).Dostępna jest również opcja przesyłki ekspresowej z dostawą w następny dzień roboczy.

Gwarancja

Proszę kliknąć tutaj, aby zapoznać się z zasadami dotyczącymi gwarancji.