Dostępne opcje dostawy Express
  • Prices Inc Vat
  • Prices Exc Vat
Formularz kontaktowy

Maszynki do tatuażu

Maszynki do tatuażu FAQ's

Maszynka do tatuażu — jak to się naprawdę nazywa? Czasami można spotkać się ze slangowymi określeniami na maszynki: dziargałka, kolka… a nawet, „pistolet”, co pochodzi od funkcjonującego niegdyś w angielskim określenia „tattoo gun”. Osoby, które mają z tatuażami mniej profesjonalny kontakt, określały w ten sposób maszynki z powodu ich kształtu, często rzeczywiście przypominającego broń. W języku polskim, przytoczone wyrażenia mają swoje źródło w slangu więziennym. Tak czy inaczej, profesjonalista od takich określeń trzyma się z daleka. Używanie tego rodzaju wyrażeń jest problematyczne z powodu negatywnych skojarzeń z przemocą, bólem, przestępczością. Współcześnie artyści-tatuażyści starają się raczej prostować niesłuszne stereotypy, które wpływają na wizerunek branży. Przede wszystkim jednak to po prostu nie jest właściwe nazewnictwo — szczególnie, gdy chodzi o „pistolet”! Od profesjonalisty w swojej dziedzinie można spodziewać się stosowania odpowiednich określeń na sprzęt, którego używa, więc posługując się właściwą nazwą danego produktu, w tym wypadku „maszynki”, demonstrujesz swój profesjonalizm.
Co to znaczy: maszynka rotacyjna (obrotowa) do tatuażu z napędem bezpośrednim (direct drive)? Maszynki rotacyjne (obrotowe) do tatuażu, które posiadają silnik z napędem bezpośrednim, zazwyczaj są bardziej wydajne. Sprawia to fakt, iż pin, na którym osadzona jest igła, przytwierdzony jest bezpośrednio do silnika, więc jego obroty poruszają igłą bez angażowania dodatkowych elementów, takich jak sprężyny czy tłoczki. Ruch igły jest płynniejszy, powstaje mniej drgań, a tatuażystom może być łatwiej i wygodniej z większą precyzją obsługiwać taką maszynkę. Ponadto silniki z napędem bezpośrednim mają mniej ruchomych elementów i tracą mniej energii. Dzięki temu, uderzają z taką samą twardością za każdym razem i nie hamuje ich opór skóry; przez to, nakłucia są drobniejsze. W niewprawnych rękach igła może jednak wbijać się zbyt głęboko, powodując uszkodzenia skóry.
Jak ustawić maszynkę do linii/konturowania i do cieniowania? Jeśli używasz maszynek rotacyjnych, pomiń ten punkt! Jeśli jednak do konturowania/linii i cieniowania używasz maszynek cewkowych, w pierwszej kolejności musisz nauczyć się odrobinę dopasowywać ich konfigurację. Nie przejmuj się z początku większymi, poważniejszymi modyfikacjami — na te przyjdzie czas, kiedy oswoisz się z maszynką. Choć różnicę mogą sprawiać rodzaj cewek, kotwicy czy pozycja sprężyn, najłatwiejszym sposobem, aby sprawdzić ustawienie maszynki: do liniowania czy do cieniowania — jest sprawdzenie odległości między kotwicą a śrubą kontaktową. Jeśli mierzy mniej więcej 1,35 mm, maszynka jest ustawiona do konturowania, zaś przerwa mierząca około 1,95 mm oznacza, że maszynka cewkowa jest ustawiona do cieniowania. Uwaga, za duża przerwa sprawi, że maszynka nie będzie wcale działała!
Czy maszynki do konturowania można użyć do cieniowania? Maszynki cewkowe mają wiele różnych wariantów, rozmiarów i konfiguracji, więc nie sposób jednoznacznie ocenić, że któraś konkretna nadaje się wyłącznie do jednego celu. Niektóre są niejako odgórnie przeznaczone przez sprzedawcę czy producenta do konturowania lub cieniowania, główną różnicą jest jednak to, że są po prostu w taki sposób ustawione lub posiadają elementy, które ułatwiają konkretne zadanie. Maszynki „do cieniowania” mogą na przykład być wyposażone w cewki większe i o większej liczbie zwojów (czyli warstw drutu), co pozwala im stosować wyższe napięcia. Jeśli nie masz pewności, jaką maszynkę wybrać, najlepiej będzie zdecydować się na uniwersalny model, który można wyregulować do różnych zadań. Pamiętaj tylko, że nie każdy pracuje dokładnie tak samo i wszystko sprowadza się koniec końców do indywidualnych preferencji, więc to, co jeden uzna za uniwersalne, w oczach innych nie musi takie być. Maszynki rotacyjne to podobne zagadnienie; niektóre zaprojektowano specjalnie pod kątem liniowania lub cieniowania, inne są uniwersalne, zdolne do pracy w rozmaitych stylach i technikach. Różnica leży w długości skoku i możliwych do ustawienia parametrach, takich jak głębokość wkłucia, zakres napięcia roboczego, a także zależy od wybranych do pracy igieł lub kartridży — choć niektóre maszynki rotacyjne oferują też regulowaną długość skoku.
Jak podłączyć do maszynki do tatuażu przewód typu clip cord? Przewody typu clip cord mają dwa końce, jeden zazwyczaj wyposażony w standardową wtyczkę „jack”, a drugi w dwa „klipsy”. Ten pierwszy podłączysz do zasilacza. Drugi posiada dwa metalowe bolce, rozchodzące się w przeciwnych kierunkach, zazwyczaj połączone pośrodku sprężynką. Musisz ścisnąć je razem, aby móc oba włożyć w wyznaczone otwory w ramie maszynki oraz w przyłączu. Większość maszynek cewkowych do tatuażu wymaga, aby koniec o polaryzacji pozytywnej (+) był u dołu i połączony z przyłączem, a ten o negatywnej (-) – u góry i połączony z ramą. Większość kabli typu clip cord jest w jakiś sposób oznakowane, aby łatwo było rozróżnić końce. To ważne zwłaszcza z tego powodu, że kondensator maszynki również posiada określoną polaryzację.
Jak prawidłowo trzymać maszynkę do tatuażu? Maszynki do tatuażu mają różne kształty i rozmiary, od dużych maszynek cewkowych z ciężkimi clip cordami aż po lekkie i bardziej ergonomiczne rotarki. Większość maszynek cewkowych wymaga trzymania za gryf, w którym osadzony jest dziobek z igłą, cewki opierają się wówczas na grzbiecie dłoni, a kabel – na przedramieniu, co pomaga uniknąć zbytniego obciążenia. Rotacyjne maszynki zazwyczaj również trzyma się za gryf, ale palec powinien podtrzymywać zainstalowany kartridż. Jeśli przyjrzysz się, jak ktoś bierze długopis, a potem sobie – zauważysz może różnicę w tym, jak go trzymacie. I właśnie dlatego na rynku mamy przeróżne rodzaje gryfów, a wyważenie to istotny czynnik zarówno przy wyborze maszynki cewkowej, jak i rotacyjnej, szczególnie biorąc pod uwagę dodatkową wagę ramy cewek albo bezprzewodowych akumulatorów. Różne techniki i różne maszynki będą wymagać od ciebie poeksperymentowania z rozmaitymi kątami trzymania maszynki. Warto pomyśleć także nad tym, jak zorganizować sobie punkty podparcia i ich używać podczas pracy, aby ręce pozostały stabilne.
Pod jakim kątem trzymać maszynkę do tatuażu? Temat poprawnego kąta, pod jakim należy trzymać maszynkę do tatuażu, to kwestia budząca wiele emocji – jeśli kąt będzie zbyt płytki, możesz podrapać skórę, jeśli maszynkę ułożysz zbyt prostopadle do skóry, igła może wbić się aż w tkankę podskórną, co zaowocuje blowoutem – rozlaniem się tuszu. Kąt będzie się także różnił w zależności od techniki, jakiej używasz – na przykład igły do cieniowania, takie jak typ magnum, jej szerokość sprawia, że pod większym kątem nie wszystkie mikroigły mogą odpowiednio dosięgnąć skóry. Ogólna, najbardziej uniwersalna zasada jest taka: maszynkę trzymamy pod kątem 45 do 80 stopni, zależnie od techniki, stylu tatuażu, długości igły i specyfiki skóry tatuowanej osoby.
Najlepsze maszynki do tatuażu dla osób, które się uczą Kiedy szukasz pierwszej maszynki do tatuażu, trzeba rozważyć wiele kwestii, ale większość i tak sprowadza się do ceny i osobistych preferencji. Tak jak w przypadku każdego innego urządzenia, za pomocą którego zamierzamy zarabiać na życie, należy wybrać najlepsze, na jakie nas stać, o ile będzie to maszynka dobra i odpowiadająca naszym wymaganiom technicznym. Pamiętaj, że maszynka do tatuażu to inwestycja – chyba chcesz, żeby była udana, więc źle pojęta oszczędność na pewno nie pomoże Ci w karierze. Maszynki cewkowe to klasyk, można zakupić je w przystępnych cenach, trudno je zepsuć, a łatwo dostroić do swoich potrzeb, co czyni je kuszącym wyborem dla początkującego. Na dłuższą metę jednak możesz stwierdzić, że chcesz jednak „przesiąść” się na coś nowocześniejszego, jak maszynka rotacyjna. Każda maszynka do tatuażu ma swoje wady i zalety. Rozpatrz je, porównując ze swoimi potrzebami i życzeniami, i upewnij się, że w swojej kalkulacji uwzględnisz wszystko, czego Ci potrzeba, na przykład kable czy akumulator, tradycyjne igły czy kartridże.
Najlepsza rotacyjna maszynka do tatuażu do cieniowania i konturów Większość rotacyjnych maszynek do tatuażu równie dobrze radzi sobie z konturami, jak z cieniowaniem – wystarczy zmienić igłę czy kartridż, być może wyregulować głębokość wkłucia, zmienić kąt ułożenia, napięcie robocze, a jeśli to możliwe – długość skoku. Rotacyjne maszynki do tatuażu mają różne długości skoku, a niektóre pozwalają na jego regulację. Ogólna zasada jest taka: długość skoku około 3-3,5 mm jest idealna do precyzyjnych konturów i subtelniejszych linii, a wyższe długości skoku nadają się lepiej do cieniowania, wypełniania kolorem i mocnych, oldskulowych linii – ale każdy ma swoje preferencje w tym zakresie. Czasami można woleć wyposażyć się w dwie maszynki, jedną przeznaczoną do linii, a drugą – do cieniowania, ale tak jak wspomniano powyżej, wszystko to kwestia budżetu i osobistych upodobań.
Ile kosztuje dobra maszynka do tatuażu? Ceny maszynek osiągają naprawdę sporą rozpiętość, zależnie od takich czynników jak wykorzystane tworzywa, sposób konstrukcji, możliwość adaptacji i żywotność. Zazwyczaj maszynki cewkowe są tańsze od rotacyjnych, głównie ze względu na skomplikowane silniki tych drugich. Maszynki działające bezprzewodowo to kolejna półka cenowa; tu płacimy za dodatkową funkcjonalność oraz dołączony zazwyczaj bezprzewodowy akumulator.

Killer Ink Tattoo posiada w ofercie szeroki wybór najwyższej klasy rotacyjnych i cewkowych maszynek do tatuażu, aby móc zapewnić swoim klientom najlepsze narzędzia pracy.

Jesteśmy liderem rynku, więc kiedy tylko na rynku pojawia się nowy produkt albo ulepszona wersja maszynki którejkolwiek z oferowanych przez nas marek, natychmiast trafia do naszej oferty, aby nasi klienci jako pierwsi mogli cieszyć się możliwością jego zakupu i wypróbowania.

Nasz imponujący asortyment maszynek obejmuje w tej chwili takie marki, jak Stigma-Rotary®, Team EGO, Cheyenne Hawk, Neotat, Bavarian Custom Irons, Spektra Halo, FK Irons, Emillion, Lenu, Micky Bee i Next Generation Tattoo Machines, więc z całą pewnością znajdą Państwo u nas produkt idealnie dopasowany do Państwa potrzeb.

Install Killer Ink Tattoo App Install