• Prices Inc Vat
  • Prices Exc Vat
Formularz kontaktowy

Igły do tatuażu

Szukasz wkładów z igłą do tatuażu? Kliknij tutaj

Igły do tatuażu FAQ's

Głębokość wkłucia igły do tatuażu podczas konturowania Aby dosięgnąć warstwy skóry właściwej, igła powinna wystawać z dziobka na 1 do 2 mm —nazywamy to głębokością kłucia. Zaczynając karierę tatuatorską, staraj się utrzymać długość wystającej igły dokładnie w tym zakresie i sprawdzaj ją linijką; dzięki temu unikniesz wbicia igły za głęboko i dotarcia aż do tkanki podskórnej. Z czasem będzie Ci się udawało coraz lepiej na oko oszacować odpowiednią długość. Jeśli chodzi o konturowanie i cieniowanie, nie ma zasadniczo różnicy w głębokości koniecznego kłucia!
Ile igieł jest w maszynce do tatuażu? W maszynce do tatuażu nie ma żadnych igieł – igły są jednorazowe i zakłada się je do maszynki osobno! Jeśli mowa o wielkościach dostępnych igieł, to jest ich bardzo wiele i mają różne konfiguracje, czyli ustawienia! Nazwa czy też opis igły powie Ci ile tak zwanych mikroigieł zostało zebranych razem, aby stworzyć to, co nazywamy igłą do tatuażu. Igła do tatuażu może posiadać tylko jedną mikroigłę albo nawet 49 w przypadku dużych igieł typu shader, przeznaczonych do cieniowania.
Jak umieścić tusz na igle do tatuażu? Weź buteleczkę tuszu i nalej go do osobnego małego kubeczka – tego będziesz używać podczas sesji, aby nie zanurzać zanieczyszczonych kontaktem ze skórą i płynami ustrojowymi igieł w całym zapasie tuszu, jakiego następnie zechcesz użyć u kolejnych klientów. Zawsze wyrzucaj to, czego podczas sesji nie zużyjesz! Włącz maszynkę i zanurz czubek dziobka z igłą w napełnionym tuszem kubeczku, aby ruch mechanizmu „wessał” tusz do środka. Uważaj, żeby nie uderzyć w ścianki ani dno kubeczka, bo to mogłoby uszkodzić igły. Możesz nabrać tuszu bez włączania maszynki, ale w takim wypadku grozi Ci nadmiar tuszu w rezerwuarze dziobka, bo ruch igły go nie wypycha. Najlepiej więc, jeśli maszynka pracuje podczas zanurzania igły w tuszu.
Jak czyścić igłę do tatuażu, kiedy zmieniamy kolor tuszu? Przygotowując miejsce pracy przed sesją tatuażu, umieść obok kubeczków z tuszem kubek z wodą. Zmieniając kolor używanego tuszu, zanurz na chwilę igły włączonej maszynki w wodzie i pozwól, żeby popracowały przez parę sekund. Wyjmij igłę z wody i zatrzymaj maszynkę, żeby otrzeć nadmiar wody papierowym ręcznikiem. To ważne, zanim ponownie zanurzysz je w kubeczku z farbą, bo mogłoby dojść do zanieczyszczenia lub rozwodnienia koloru. Uważaj, żeby żadne paprochy i resztki papieru z ręcznika nie dostały się do dziobka ani nie pozostały osadzone na igłach!
Jaki rozmiar igły potrzebny jest do wykonania tatuażu w stylu tradycyjnym? Tradycyjne tatuaże amerykańskie to grube, czarne linie, minimalna ilość cieniowania i bardzo nasycone, intensywne kolory. W związku z tym niektóre typy igieł do tatuażu nie są potrzebne, za to na pewno zrobisz użytek z dużych konfiguracji do konturowania, takich jak 14 Round Liner (14RL). Mocno nasycone kolory wykonasz za pomocą igieł magnum – użyj największej konfiguracji¸ jaka zmieści się wewnątrz pociągniętych wcześniej konturów. Na pewno zauważysz, że większość tatuatorów najchętniej używa płaskich magnum zamiast nowszych typów konfiguracji, takich jak tak zwane „curved magnum”, czyli igły magnum o zakrzywionej linii.
Jak grube są igły do tatuażu – jaką mają średnicę? Większość igieł do tatuażu posiada jedną z trzech stosowanych w branży powszechnie średnic: to #08 (Bugpin), #10 (Double Zero) oraz #12 (Standard). Średnicę igły wyraża się czasami w mm, a czasem kodem liczbowym, jak powyżej. Odpowiadają one następująco 0,25 mm dla średnicy określanej jako #08, igła o grubości #10 mierzy 0,30 mm, a igła o średnicy #12 ma 0,35 mm.
Jakiej igły użyć do wypełnienia tatuażu kolorem? Do wypełniania kolorem najczęściej używa się igieł płaskich – flat – oraz magnum. Najlepiej używać jak największych, aby szybko, możliwie za jednym razem, wypełnić obszar. Igły magnum o zakrzywionej linii, tak zwane curved albo soft-edge magnum, wykorzystywane są do uzyskania zróżnicowanej głębi koloru, zaś te płaskie doskonale nadają się do cieniowania motywów geometrycznych. Dwurzędowe igły magnum – magnum stacked – wymagają mniejszej liczby powtórzeń, aby wypełnić obszar, a zatem są bardziej komfortowe dla osoby tatuowanej, często też łatwiej osiągnąć za ich pomocą odpowiednie nasycenie koloru. W przypadku mniejszych obszarów można też po prostu użyć okrągłej igły do cieniowania – round shader, RS, a czasami, aby wypełnić drobniejsze detale lub położyć akcenty świetlne, możesz użyć także igły do konturowania – round linera!
Jakiej igły użyć do stworzenia konturów tatuażu? Najbardziej popularnymi igłami do rysowania linii w tatuażach są igły typu round liner (RL), zaś grubość zależna jest od wielkości igły, czyli liczby mikroigieł, a także ich gęstości, czyli tego, jak blisko siebie są osadzone. Standardowo używa się igieł o średnicy #12 (0,35 mm), które rysują wyraźne linie i pozwalają na szybki przepływ tuszu. Niektórzy tatuatorzy polecają do grubych konturów mniejsze konfiguracje płaskie typu flat czy magnum. Jeśli chcesz, żeby kontur sprawiał wrażenie mniej jednolitego, możesz też użyć igły do cieniowania typu round shader – nie każdy motyw potrzebuje grubych, wyraźnych linii jak oldschoolowe tradycyjne tatuaże!
Do czego stosuje się igły do tatuażu typu round liner? Igły do tatuażu typu round liner są stosowane zazwyczaj do konturów i linii. Przykładowo, igły #12RL to standard, jeśli chodzi o grube, wyraziste kreski takie, jak w amerykańskich tradycyjnych tatuażach. Mniejsze konfiguracje są przydatne do bardziej subtelnych zadań. Można dzięki nim pracować nad motywami o dużej liczbie precyzyjnych szczegółów, a także małymi, ale bardzo szczegółowymi tatuażami. Pamiętaj, że igły typu round liner często z natury nie pozwalają na nabranie bardzo dużej ilości tuszu, więc cieniowanie nimi mogłoby być naprawdę powolne!
Do czego używa się teksturowanych igieł do tatuażu? Teksturowane igły do tatuażu świetnie sprawdzą się u tych tatuatorów, którym zależy na nabieraniu większej ilości tuszu. W przeciwieństwie do tradycyjnych, polerowanych igieł, teksturowane nie są polerowane na czubkach, więc mają więcej miejsca na tusz.
Jaka jest różnica między igłami do tatuażu typu bugpin a standardowymi? Igły typu bugpin należą do najcieńszych igieł, jakie oferujemy – zawierają mikroigły o średnicy #08, czyli 0,25 mm. Ich niewielka średnica pozwala wykonywać precyzyjne kreski i cieniowania, można też użyć ich do kreślenia rysunku imitującego piksele albo małych kropek podczas pracy techniką dotwork. Także artyści pracujący z subtelnymi, precyzyjnymi motywami chętnie używają igieł typu bugpin. Różnica między igłą bugpin a standardową to po prostu rozmiar, gdyż standardowe igły rozumiane są w branży najczęściej jako te o mikroigłach średnicy #12 lub 0,35 mm.
Jak prawidłowo utylizować igły do tatuażu? Igły do tatuażu to odpady niebezpieczne i jako takie należy je traktować, zatem upewnij się, że posiadasz właściwy pojemnik na odpady! Wszystkie igły należy wyrzucać do żółtego kosza na igły i ostre odpady medyczne – to przepis, który obowiązuje studia tatuażu, gabinety makijażu permanentnego, a także szpitale.

Killer Ink Tattoo może dostarczyć każdy rodzaj igieł do tatuażu i kartridży, których może potrzebować tatuator do stworzenia idealnego tatuażu. Ważne jest, aby przy tworzeniu najdoskonalszego dzieła stosować te igły i kartridże, które oferują precyzję, stałą wysoką jakość i wierność odwzorowania linii.

Nasza własna marka modułów Killer Ink Tattoo Cartridges (Stellar i Precision) oraz igły do tatuażu są jakościowo kontrolowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Niezależnie od poszukiwanego typu kartridża igłowego, Killer Ink Tattoo oferuje w swoim sklepie internetowym wszystkie konfiguracje kartridży idealnie sprawdzających się podczas stosowania technik konturowania, cieniowania i wypełniania kolorem.

Kartridże igłowe serii Stellar oferowane przez Killer Ink Tattoo pod marką własną to wysokojakościowe kartridże zawierające precyzyjnie wlutowane igły. Przezroczysty kartridż zapewnia pełną widoczność igły podczas tatuowania. Dostępne w konfiguracjach round liner, round shader, magnum, oraz soft edge magnum .

Oferujemy również różne rozmiary i konfiguracje igieł do tatuażu. Szeroki asortyment igieł do tatuażu oferowanych przez Killer Ink Tattoo pod marką własną jest zgodny z najwyższymi standardami, przy zachowaniu najwyższej jakości produktu i najlepszej dostępności cenowej.

Mogą Państwo wybierać spośród sygnowanych naszą marką własną igieł do tatuażu z serii Precision (#12), Double Zero (#10) oraz triple zero Bugpin (#08) dostępnych w konfiguracjach: Round Liner (RL), Round Shader (RS), Curved Magnum (CM), Magnum Weaved (M1), Magnum Stacked (M2) czy Flat (F) .

Nasz sklep internetowy oferuje również kartridże KWADRON, Cheyenne HAWK oraz HAWK Craft, Stigma-Rotary® , Magic Moon, jak również TattooSnap w wykonaniu sterylnym. Posiadamy także pełen asortyment igieł do tatuażu KWADRON oraz Magic Moon.

Oferujemy także sygnowane naszą własną marką igły do piercingu oraz igły bezpieczne Braun Introcan.

Install Killer Ink Tattoo App Install